Mądra pozycja w biblioteczce naszego dziecka

Czytanie to bardzo wartościowa rzecz. Warto zapoznawać nasze dziecko z książkami, z lekturami już od samego początku, od kiedy tylko się da. Dzięki temu nasza pociecha nie tylko będzie miała okazję do tego, aby poznać przygody popularnych, bajkowych bohaterów. Dziecko może nauczyć się również wielu cennych rzeczy, o ile sam rodzic będzie wybierał mądre i wartościowe bajki. Czasem nie warto stawiać na popularne bajki, ale na coś zwykłego, mniej popularnego, co czyta się równie przyjemnie i wspaniale wciąga nasze dzieci do swojego świata. Przykładem takiej książki może być Mądre bajki autorstwa Agnieszki Antosiewicz.

Wartościowe bajki

Jest to wspaniała książka, która bazuje na zwykłych ludziach, dzieciach, które każdy z nas ma okazje spotkać każdego dnia na ulicy. Może jest to bajka o dziewczynce, która mieszka dwa mieszkania nad nami? A może jest to opowiadanie o chłopcu, który mieszka na dole naszej ulicy? Nie wiemy, ale może się tak okazać, że to właśnie nasz bliski znajomy jest bohaterem jednej z bajek przedstawionej w książce Agnieszki Antosiewicz. Dużą zaletą jest fakt, że jest to zbiór opowiadań i najpiękniejszych bajek, które przekazują dzieciom najróżniejsze, bardzo cenne wartości, takie jak przyjaźń, rodzina, miłość. Bajki, które mają przepiękne ilustracje sprawiają, że rodzic ma okazję do porozmawiania ze swoją pociechą na temat wielu, bardzo ważnych spraw życia codziennego. Dzięki bajkom zawartym w tej serii można znaleźć okazję do przedstawienia dziecku wielu ważkich spraw, które w przyszłości będą również decydować o jego charakterze i o tym, jak będzie odnosiło się ono do drugiego człowieka.

Bajki bez przemocy

Mądre bajki Agnieszki Antosiewicz to bajki bez przemocy i bez innych, amoralnych zachowań, które niekorzystnie wpływają na psychikę naszego dziecka. To opowieści o cennej przyjaźni, która jest w stanie pokonać wiele przeciwności. To historie, gdzie opisana jest tolerancja na różne sposoby. To akceptowanie siebie i innych, niezależnie od tego, jacy oni są. Bajki autorki pozwalają również na zmierzenie się z takimi tematami, jak niesprawiedliwość, krzywda. Kolejną zaletą jest język, jaki został użyty w tych opowiadaniach. Nie ma tutaj zawiłych słów, których czasem sam dorosły nie jest w stanie zrozumieć. Wszystko przedstawione jest w sposób prosty, dzięki czemu dzieci bardzo chętnie wracają do tych bajek nie tylko przed spaniem, ale również o najróżniejszych porach dniach. Czytajmy dzieciom tak mądre i wartościowe książki, dzięki czemu w przyszłości nasze dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem pewnych, ważnych rzeczy.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *